levý banner

Apple Certified Refurbished produkty prošly renovačním procesem přímo v Apple. U zařízení se vymění veškeré byť jemně poškozené díly za úplně nové. Ve výsledku je produkt vzhledově, funkčně i dodaným příslušenstvím shodný jako nový produkt. Ale je prodáván pod označením „Refurbished“ a se slevou.

Jaká zařízení se renovují a proč?

Většinou se jedná o zařízení vrácená z e-shopu Apple, vystavená v Apple iStore, případně rozbalená a nepoužitá zařízení. Protože Apple nikdy neprodává použité anebo rozbalené zboží, tak provádí proces „renovace“.

Důvodem mohou být drobné kosmetické vady (ohmatané LCD, zaprášené klávesnice), aktivované – nainstalované systémy, poškozené obaly, nekompletní / rozbalené příslušenství. Veškeré díly, které by mohly jevit známky použití jsou vyměněny za nové.

Jakou kapacitu mají baterie?

Baterie jsou vždy nové a mají 100 % kapacity.

Lze tedy poznat, že zařízení je renovováno?

Nelze to nijak poznat, zařízení je vzhledově 100% nové. Jediný rozdíl je v bílém prodejním obalu, na kterém je uvedeno „Apple certified refurbished“.

Je možné zařízení vrátit ve 14denní lhůtě?

Ano, pokud nebudete se zařízením spokojení, tak jej můžete do 14 dní vrátit.

Funguje to i u nás?

V oficiální distribuci zatím Apple přímo nenabízí „refurbished“ zařízení, na rozdíl od našich západních sousedů anebo USA. Tam se již běžně prodávají a jsou oblíbené pro svou nižší cenu při zachování stejné kvality, jako nová zařízení.

Jaká je záruka?

Apple poskytuje plnou roční záruku na všechny renovované produkty, která je stejná jako na nové. Na všechny výrobky prodané v ČR koncovému spotřebiteli je zákonná záruční lhůta ve výši 24 měsíců.

Jak lze uplatnit záruku?

Zařízení lze reklamovat v autorizovaném servisu (např. Český servis, iOpravna) anebo u nás na pobočkách. Zařízení můžete samozřejmě reklamovat i přímo u nás jako u prodejce a my se o servis postaráme za vás.

Obsahuje zařízení český návod?

Ano, uvnitř balení naleznete český návod – průvodce rychlým spuštěním. Podrobný návod v českém jazyce ke stažení.

Ověřte si informaci o Apple Certified Refurbished přímo u Apple.