levý banner

Apple Certified Refurbished

 

U nás zatím Apple přímo nenabízí „refurbished“ zařízení, na rozdíl od našich západních sousedů anebo USA. Tam se již běžně prodávají a jsou oblíbené pro svou nižší cenu při zachování stejné kvality, jako nová zařízení.

Co to je?

Apple Certified Refurbished produkty jsou zařízení, která prošla renovačním procesem přímo ve společnosti Apple. Ve výsledku je produkt vzhledově, funkčně i dodaným příslušenstvím shodný jako nový produkt, ale je prodáván pod označením „Refurbished“ a se slevou.

Jaká zařízení se renovují a proč?

Většinou se jedná o zařízení vrácená z e-shopu Apple, vystavená v Apple iStore, případně rozbalená a nepoužitá zařízení. Protože Apple nikdy neprodává použité anebo rozbalené zboží, tak provádí proces „renovace“.

Důvodem mohou být drobné kosmetické vady (ohmatané LCD, zaprášené klávesnice), aktivované – nainstalované systémy, poškozené obaly, nekompletní / rozbalené příslušenství. Veškeré díly, které by mohly jevit známky použití jsou vyměněny za nové. Příslušenství (kabely, adaptéry a další) je vždy také zcela nové.

Jakou kapacitu mají baterie?

Baterie jsou vždy nové a mají 100% kapacity.

Lze tedy poznat, že zařízení je renovováno?

Nelze to nijak poznat, zařízení je vzhledově 100% nové. Jediný rozdíl je v bílém prodejním obalu, na kterém je uvedeno „Apple certified refurbished“.

Je možné zařízení vrátit ve 14 denní lhůtě?

Ano, pokud nebudete se zařízením spokojení, tak jej můžete do 14 dní vrátit.

Jaká je záruka?

Apple poskytuje plnou záruku na všechny renovované produkty, která je stejná jako na nové. Na všechny výrobky prodané v ČR je zákonná záruční lhůta ve výši 24 měsíců.

Jak lze uplatnit záruku?

Zařízení lze reklamovat v autorizovaném servisu (např. Český servis, iOpravna) anebo u nás na pobočkách. Případně můžete poslat zařízení s dokladem o koupi na adresu naší centrály: NBSERVIS s.r.o., nám. Jana Masaryka 2735, 272 04 Kladno 4.

Objednání svozu reklamace lze objednat na rma@nbservis.cz

Obsahuje zařízení český návod?

Ano, uvnitř balení naleznete český návod – průvodce rychlým spuštěním. Podrobný návod v českém jazyce je pak volně ke stažení na:

https://support.apple.com/cs_CZ/manuals